Časté dotazy hráčů únikových her

01 / S jakým předstihem bychom měli dorazit k nástupu trestu?

K výkonu trestu v Alcatrazu se nastupuje vždy včas, jinak hrozí zostřená vazba pro opozdilce. V povolávacím rozkaze ale uvádíme, aby se trestanci dostavili 10 minut před začátkem výkonu trestu (hry). Následně obejmete blízké a uvidíte je až za pár (desítek) let.
V průběhu uvítání dozorcem budete mít dostatek času si odložit věci, využít toalety a snažit se přesvědčit dozorce, že jste nevinní. Následuje krátká instruktáž, předvedení obušků a výběr mundúrů.

02 / Jaké oblečení je vhodné pro únikovou hru?

Už jste někdy viděli vězně ve fraku? My ne! Vezměte si oděv, ve kterém se budete cítit pohodlně. Vězeňské mundúry vyfasujete při nástupu.

03 / Mohu změnit datum a/nebo čas rezervace své objednané hry?

Ano, můžete. Dozorci mají papírování hrozně rádi, takže se po nástupu do věznice těšte na pomstu.

Zrušení rezervace

Po vytvoření termínu v rezervačním systému dostanete potvrzovací email, kde máte link na zrušení nástupu do Alcatrazu. Bude však po Vás vyhlášeno pátrání na federální úrovni.

Změna termínu rezervace pro únik z Alcatrazu

Pokud si chcete změnit termín, je nutné předchozí rezervaci zrušit a vytvořit si následně novou. V případě nestandardních požadavků se přímo ozvěte do naší
spisovny přes e-mail, nebo nám zavolejte. Holuba neposílejte, trestanci je i přes hrozbu samovazby konzumují.

04 / Je možné hrát únikovou hru o 6 (a více) hráčích?

Naše úniková hra je v základní verzi určena pro 2–5 hráčů, což je optimální velikost skupiny trestanců. Pokud je Vaše skupina větší než 5 odsouzených, tak nezoufejte a pošlete dotaz do věznice. Za příplatek 200 Kč
za extra příděl vody a odvšivení je možný další trestanec. Úplné maximum je nicméně 7 osob. Vzhledem k předválečnému návrhu věznice jsou prostory omezené a tým by se mohl v celách cítit stísněně.
Pokud je Vás tedy více než 7 odsouzených, nejlepším řešením je rozdělit se do 2 menších skupinek, nebo si zahrát ve stejném čase obě naše hry (jsou 5 minut pěšky od sebe).

05 / Jakým způsobem lze únikovou hru uhradit?

Při výběru termínu v rezervačním systému Vám bude nabídnuta úhrada dle vašeho výběru.
Platba je možná:
- v hotovosti na místě po dokončení hry (lze platit také v EUR nebo USD)
- převodem na účet (platba musí být připsána na náš účet před začátkem hry)
- úhrada přes platební bránu pomocí kreditní karty
- vouchery od UniKey atd.

06 / Je pro hru vyžadována znalost určitého jazyka?

Hlavní je mít alespoň nějaký jazyk v ústech, i huhňání je komunikace, no ne? Pokud se budete na celách chovat slušně, tak Vám snad nějaký spoluvězeň napoví,
i když je to striktně zakázáno. Hra probíhá volitelně v českém, anglickém či ruském jazyce.

07 / Je úniková hra vhodná pro děti?

Útěk z vězení není legrace, ale děti od šesti let věku si hru dozajista užijí. Do 15 let je však nutný dozor dospělé osoby. Děti mladší 6 let se nemohou hry aktivně zúčastnit, neboť nepochopí systém řešení úkolů.
V případě Vašeho přání ale mohou být se zbytkem rodiny ve vězeňských prostorách. Jednou se dokonce i batole v sedačce se svou maminkou pokusilo o útěk!

08 / Jaký je doporučený věk pro únikové hry, mohou ji hrát těhotné ženy nebo invalidé?

Naše únikové hry nejsou úplně fyzicky nenáročné. Z Alcatrazu se taky neunikalo snadno a kolikrát pod ostrou střelbou. Horní věková hranice trestanců není stanovena, útěk si mohou vyzkoušet všechny věkové skupiny! Věk trestanců eviduje přijímací oddělení,
a to podléhá federálnímu utajení. Těhotné kriminálnice hru zvládnou bez omezení, pokud tedy nechtějí rovnou porodit v Alcatrazu v domnění, že potomek získá americké občanství. Hry jsme schopni neslyšícím skupinám přizpůsobit.
Invalidní odsouzenci by měli problém s absencí bezbariérového přístupu – ať si tedy podají žádost o přeložení do The United States Penitentiary, Leavenworth (USP Leavenworth) v Severním Kansasu.

09 / Jakému procentu týmů se podaří uniknout z únikové hry Alcatraz?

Statisticky naši dozorci zabrání v útěku přibližně 60 % vězňů, střelba do vzduchu a lovečtí psi jsou pro skupiny trestanců výrazně zpomalujícím faktorem. Jelikož jsou i naši dozorci jen lidé, dávají běžně kriminálníkům 5–10 minut času navíc (je-li to možné, čas navíc dáváme).

10 / Nabízíte dárkové poukazy / vouchery na Vaše únikové hry?

Ano, nabízíme! Naše dárkové poukazy k uvěznění jsou časově omezené a platí na jednu naši hru dle vlastního výběru. Je to vhodný dárek pro každého – dokonce i pro tchýni! V případě dalších dotazů se podívejte ZDE nebo
vyplňte objednávku dárkového voucheru ZDE. Neváhejte se nám ozvat přes e-mail či telefon, dozorci jsou připraveni vyplnit jakékoliv kruté přání a všechny obdarované dostatečně potrápit za Vás!

11 / Kterou únikovou hru od Exit Room Prague si mám zvolit?

To je přeci jasné, všechny! Pokud si nejste jisti, kterou z našich her si zvolit, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 736 692 499 nebo na emailové adrese info@exitroomprague.cz.
  • 70 % obtížnost
  • 60 minut
  • 2-5 hráčů
  • 1 290 Kč